Měřidlo UVA metr

Kód: 190
Značka: Pest West
4 852,10 Kč 4 010 Kč bez DPH
Skladem

Pro zjištění intenzity UV-A světla! Jak známo, UV-A světlo je pro lidské oko neviditelné, a proto je použití speciálních měřidel jediným způsobem jak ověřit jeho intenzitu. Každá UV-A zářivka produkuje i světlo ve viditelném spektru (modré či zelené světlo). Schopnost zářivek emitovat UV-A záření je mnohem kratší, než schopnost produkovat viditelné světlo. V nabídce aktuálnější verze UVA metru v červené barvě. Dokáže měřit efektivně také UVA LED zářivky. Stupnice rozdělena bodově a zároveň barevně pro snazší vyhodnocení stavu zářivky (zelená, žlutá, červená).

Detailní informace

Detailní popis produktu

UV-A Metr

UV-A metr měří úroveň UV-A světla uvolňovaného UV-A zářivkou nebo UVA LED zářivkou. Létající hmyz je přitahován k UV-A světlu s vrcholem na hladině vlnové délce 360 nm. Čím vyšší množství UV-A světla je vygenerováno UV-A zářivkou, tím efektivněji přitahuje létající hmyz (konkurence slunečnímu světlu, které je největším producentem UV-A vlnění). Pakliže hodnota naměřeného záření klesne, je nutné zářivku vyměnit – již neláká hmyz více, než jiný světelný zdroj.

UV-A metr je schopný měřit UV-A vlnění v jakékoli UV-A zářivce. Je vhodný ke kontrole kritických bodů v systému HACCP v souvislosti se zajištěním bezpečnosti potravin proti biologickému riziku, a to jak pro interní kontrolu výrobního provozu, tak i pro pracovníky státní správy. Slouží pro ověření životnosti UVA zářivek v jakémkoli druhu provozu. Na základě systému kontroly pomocí UVA měřidel lze prodloužit interval výměny UVA zářivek (výměna až po prokazatelném dosažení stanoveného limitu). 

Dle množství produkovaných wattů přístroje se měří z odlišných vzdáleností, aby bylo dosaženo přesného výsledku. Pro přesné měření je třeba zohlednit počet použitých UVA zářivek. Např. námi nejprodávanější UVA lapač Chameleon 1x2 je osazen 2 kusy 15 wattových UVA zářivek. Celková hodnota pro měření přístroje je tedy 30 wattů. Měří se tedy přesně ze vzdálenosti 1m.

Pro celkovou produkci 15 watt  - 0,63 m

Pro celkovou produkci 30 watt - 1 m

Pro celkovou produkci 42 watt - 1,2 m

Pro celkovou produkci 56 watt - 1,25 m

Pro celkovou produkci 80 watt - 1,4 m

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické UVA lapače hmyzu
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.065 kg
? barva: červená
? rozměry: délka x šířka x hloubka
? váha: g
? pracuje v rozmezí teplot: °C
? pracuje v relativní vlhkosti: %
? napájení: kusy
? životnost baterie: hodiny nepřetržitého provozu