Lapač ovádů – na pastviny H-trap

H-Trap Htrap

Tento mechanický lapač je určen pro použití na pastvinách, v parcích a všude tam, kde se nachází hospodářská zvířata, předně koně nebo je zde zdroj vody (jezera, rybníky) či vyšší tráva. Všude tam, se totiž daří ovádům. Štípnutí ováda je bolestivé a místo otéká, navíc jeho poletování kolem „kořisti“ je obtěžující a stresuje jak člověka, tak i zvířata. 

Dodáváme lapač H-trap od holandského výrobce Alcochem, neboť kvalita zpracování, použitého materiálu a především praktické pokusy v praxi prokázaly až 95% snížení výskytu ovádů v postiženém místě. Lapač je vyroben z ocelí pokovované konstrukce s plastovými prvky, je lehký a dobře přenosný, snadno se instaluje pomocí integrovaného pozemního vrtáku, je odolný vůči povětrnostním vlivům. Lapač je vhodný také pro ekologické zemědělství, neboť není potřeba používat chemické látky (pouze mýdlová voda), ani elektrickou energii. Oblast pokrytí jedním lapačem H-trap je 10 000 m2.

Na fotografiích níže si můžete prohlédnout týdenní odchyt jednoho lapače v blízkosti chovu hospodářských zvířat. Kromě ovádů došlo k odchytu i jiných druhů bodavého a obtížného hmyzu.

Prohlédněte si i názorné video principu fungování od výrobce.

 

DSC_5883     DSC_5886      DSC_5884

Princip fungování H-trapu: Ovád si splete černou kouli umístěnou ve středu lapače H-trap s velkým zvířetem, protože vyzařuje teplo, přesně jako tělo koně či jiného dobytka. Jakmile přistane na černé kouli, pokusí se ji štípnout, ale protože se mu nepodaří dostat ke zdroji krve,  přirozeným instinktem je odletět. Ovádi přirozené létají směrem vzhůru, což je dostane pod trychtýřovitý kryt, odkud jsou nasměrováni do centrálně umístěné sběrné nádoby. Ta je naplněna mýdlovou vodou a ovádi se v ní utopí.

Technické parametry:

ROZMĚRY                      střední průměr 1200 mm, výška od země je 1,95m
POZEMNÍ VRTÁK          připevnění k trubce zapuštěné v zemi
BARVA                            černá (gumová koule) a zelená (kónický plastový kryt)
MATERIÁL                      žárově pozinkovaný montážní rám o tloušťce 2,0 mm
HMOTNOST                   přibližně 15 kg
NÁŘADÍ                           ventil pro nafuk.gum.koule, klíč s 0,25palc.hlavou s vnitřním                                                                                                     šestihranem v balení
TRYCHTÝŘOVÁ PAST  1 ks je součástí balení
PŘEPRAVA                     v přepravních modulech, které je třeba smontovat na místě
NÁVOD                            v angličtině, v češtině
ROZMĚRY BALENÍ        1100(L) x 310 x 210 mm, přepravní obal je součástí balení

S dotazy ohledně zboží nebo možnosti doručení nás můžete kontaktovat emailem nebo pomocí poptávkového formuláře.

CENA: 5 289,- bez DPH; 6400,- s DPH / kus

Chcete koupit, nebo potřebujete bližší informace? Použijte náš poptávkový formulář nebo napište email.

Recenze našich zákazníků: 
„Dvě pasti na ovády H-Trap jsem pořídil na jaře 2015. S pastmi jsem nadmíru spokojen, 90% lapeného hmyzu jsou opravdu ovádi, zbytek tvoří nějaké můry, občas sršeň (asi se jdou najíst). Největším překvapením je ale opravdu to, že pasti jsou plné ovádů a že ovádi nás již neotravují jako v minulých letech. M.D.“

Napsat komentář