UV-A tester – měřidlo UV-A zářivek

             UVtester2   UV-A tester UVtester1

 

Holandský výrobce, firma Alcochem, přišla nedávno s novinkou v podobě UV-A testeru. Jedná se o měřidlo intenzity UV-A vlnění produkovaného UV-A zářivkami. Jeho největší výhodou je velice příznivá cena ve srovnání s UV-A metrem a jednoduchost ovládání. UV-A tester změří a vyhodnotí intenzitu vlnění – na displeji telefonu se zobrazí zařazení v barevném pásmu. UV-A tester je určen pro androidy, iPhony a iPady, k ovládání a zobrazení výsledku je využíváno chytrého telefonu, proto se povedla snížit tak významně cena. Kvalita měření bohatě postačuje pro potřeby kontroly ve vlastním podniku či provozovně, techniky DDD v terénu i pro účely státními kontrolními orgány.

UV-A tester je jednoduchý, praktický, dostupný a účinný prostředek, díky kterému by se měla stát běžnou praxí včasná výměna a kontrola funkčnosti UV-A zářivek v lapačích. V praxi bohužel bývají většinou zářivky měněny pozdě, někde dokonce vůbec a kontrola hmyzu v daném prostředí tudíž není zajištěna.

UV-A_tester_measuring

Ovládání UV-A testeru skrze mobilní telefon, přehledné a výmluvné zobrazení výsledku a také miniaturizace měřidla (můžete jej nosit například na klíčích) umožňuje kontrolu kdykoli, kdekoli a pravidelně. Není třeba velká příprava, abyste si zkontrolovali kteroukoli zářivku.

Pro spolehlivé změření vln je třeba, aby UV-A zářivka byla v provozu minimálně 5 minut, samotné měření pak trvá cca 10 vteřin. Pro nezkreslený výsledek je třeba, aby měření nebylo rušeno zvoněním či vibrací. Výsledek se zobrazí na displeji chytrého telefonu na barevné stupnici rozdělené do 5 oddílů. Výsledek je možné uložit. Tester je vyroben z hliníku a má příjemný design. Dokáže měřit všechny typy UV-A zářivek.

UV-A_tester_unit            UV-A_tester_package

Aplikace pro UV-A tester pro mobilní zařízení je k testeru zdarma.

Cena 826 Kč bez DPH         999 Kč s DPH 

 

Máte zájem nebo otázku? Můžete nás kontaktovat emailem nebo použít Poptávkový formulář.

Napsat komentář