UV-A metr

UV-A metr – profeionální měřidlo UV-A záření

Pro zjištění intenzity UV-A světla! Jak známo, UV-A světlo je pro lidské oko neviditelné. a proto je použití speciálních měřidel jediným způsobem jak ověřit jeho intenzitu. Každá UV-A zářivka produkuje i světlo ve veditelném spektru (modré či zelené světlo). Schopnost zářivek emitovat UV-A záření je mnohem kratší, než schopnost produkovat viditelné světlo.

UV-A metr měří úroveň UV-A světla uvolňovaného UV-A zářivkou. Létající hmyz je přitahován k UV-A světlu s vrcholem na hladině vlnové délky 360 nm. Čím vyšší množství UV-A světla je vygenerováno UV-A zářivkou, tím efektivněji přitahuje létající hmyz (konkurence slunečnímu světlu, které je největším producentem UV-A vlnění). Pakliže hodnota naměřeného záření klesne,  je nutné zářivku vyměnit – již neláká hmyz více ,než jiný světelný zdroj.

UV-A metr je schopný měřit UV-A vlnění v jakékoli UV-A zářivce. Je vhodný ke kontrole kritických bodů v systému HACCP v souvislosti se zajištěním bezpečnosti potravin proti biologickému riziku, a to jak pro interní kontrolu výrobního provozu, tak i pro pracovníky státní správy.

Cena 2 100 Kč bez DPH       3 751 Kč s DPH

Napsat komentář